22.10.2022imgLive
22.10.2022Live
23.10.2022imgLive
23.10.2022Live
24.10.2022Live
24.10.2022imgLive
25.10.2022Live
25.10.2022Live
26.10.2022Live
26.10.2022Live
18.01.2022

В’ячеслав Петров: На Матчі зірок усі намагатимуться зарубитися, особливо, якщо матч буде рівним

img

Якщо найближчий Матч Зірок Суперліги проходитиме 19-го лютого у Києві, то попередній відбувся у тому ж таки столичному Палаці спорту 2020-го. Серед його учасників був нинішній «бігмен» Прометея В’ячеслав Петров. В очікуванні нового шоу про це і не лише – у розмові із гравцем національної збірної України.  

У тебе у карєрі накопичилося чимало Матчів Зірок Суперліги. Який виокремиш? 

— Попередній, який відбувся у Києві, коли українці грали проти легіонерів: був найцікавішим та й щодо організаційного плану теж. Тоді Суперліга вже була більш цікавою: на підступах до найсильнішої, якою є нині. Приїхали хорошого рівня легіонери, повернулися з-за кордону деякі українці: старі знайомі, з якими приємно було зіграти в одній команді. Та й зустрітися із легіонерами завжди цікаво: продемонструвати свій рівень, що не лише вони вміють грати у баскетбол.

Перше запрошення тебе на подібний All Start — якими були емоції?

Від потрапляння на подібну подію емоції найприємніші: коли вибирають уболівальники або ж тренери доповнюють склади своїх команд. Не скажу, що це найвагоміше досягнення у моїй кар’єрі, але, безумовно, участь у таких заходах дуже позитивна. До того ж це допомагає розвиватися нашому виду спорту.

Матч зірок Суперліги Windrose повертається! Квитки вже у продажу!

Чи готував щось перед своїми виступами у цих Матчах (певні «фішки»): якщо так, то чи вдалося реалізувати?

Я ніколи не брав участі у конкурсах, тож не було можливості щось підготувати. Сам матч – це суцільна імпровізація: як трапиться, так і буде.

В якому конкурсі є бажання позмагатися?

Якщо мислити реально, то у виконанні триочкових кидків. Хоча цікаво було б брати участь і у конкурсі майстерності, проте у ньому виступають, передусім, захисники і, загалом, маленькі гравці.

Яким є твій особистий рекорд щодо поспіль реалізованих дальніх кидків?

Траплялися серії, коли йшов кидок, і після, наприклад, 10-ти влучних атак доводилося кидати й надалі до першого хибного. На тренуванні вдалося виконати, орієнтовно, 47 – 48 точних дальніх поспіль.

Такі Матчі – це шоу. Немає бажання вийти на майданчик в іншому статусі: наприклад, Валерій Плеханов упродовж короткого відтинку був суддею…

Для цього людина повинна мати акторські здібності. Навряд чи я такий, проте чому б ні, адже це цікаво для уболівальників. Зокрема, можна було б прокоментувати частину цієї події на ТВ, як це робив минулого разу Фесенко.

Свого часу ти брав участь у Матчі Зірок між командами Півдня та Півночі…

Як на мене, найактуальніший варіант для уболівальників – це формат «Україна проти Легіону». Ми і так багато граємо разом із легіонерами у клубах, щоб ще й робити це у подібних поєдинках. Тоді причиною подібного протистояння була відсутність необхідної кількості легіонерів: нині все гаразд.

Чого ти очікуєш від найближчого «Олл Стару»?

Цей матч буде перед початком збору національної команди України. Переконаний, що буде цікавий поєдинок та й усе шоу. Сподіваюся, організатори підготують усе на дуже хорошому рівні і для уболівальників, і для гравців. Щоб було цікаво, весело, із азартом і, головне, без травм. Нинішнього сезону багато ігор: тренувань і вихідних майже немає. Натомість це постійні зали, потяги та літаки, тож це буде нагодою відволіктися, фізично та емоційно перезавантажитися та із новими силами повернутися до клубів. Як і допомагають у цьому збори і матчі національної команди України, коли можна зіграти разом зі своїми друзями, які виступають за інші колективи.

Яскравий баскетбол чи результат: що важливіше у Матчах Зірок?

Ці поєдинки для уболівальників: їм необхідно показати те, що сподобається. Проте вони самі говорять і пишуть на інтернет-ресурсах, що їм хочеться інтриги, боротьби, а не лише «данків», триочкових і гри без захисту. Відтак у другій половині поєдинку починається більш акцентована гра, із певною обороною, спротивом, щоб уболівальникам було цікаво, не сумно це дивитися. Яке б це не було шоу, але кожний спортсмен прагне перемогти і продемонструвати, що він кращий, сильніший, тому усі залюбки намагатимуться «зарубитися», особливо якщо матч буде рівним.

Представлено логотип Матчу Зірок Суперліги 2022

Щодо нинішнього сезону у клубі: чи задоволений тим, як усе складається?

Мені подобається моя роль у команді: усе влаштовує. Щодо ігрового часу: інколи його багато, інколи майже немає (як проти Динамо із Сассарі, коли отримав 53 секунди). У нас рівний склад, тому індивідуальний час постійно вар’юється: це нормально і навіть добре. В одному матчі у тебе йде гра, ти можеш провести на майданчику 30 хвилин, в іншому – на твоїй позиції краще виглядає партнер, тож він отримує більше часу.

З ким зі суперників було найбільш непросто конкурувати на твоїй позиції нинішнього сезону?

Серед важкий форвардів виокремлю Алека Брауна із Будівельника, оскільки він схожий на мене за стилем гри, але має перевагу у зрості. Він швидко орієнтується на майданчику, добре бачить можливості для кидка, який у нього хороший, тож його непросто дістати у захисті. Це найбільш незручний опонент.

А, загалом, упродовж попереднього відтинку карєри хто був таким для тебе?

Проти багатьох хороших опонентів зіграв. Не те, щоб не зручних, а більше тих, з ким були цікаві протистояння. Серед них, наприклад, Девін Букер, який нині у Фенербахче.

Сильні опоненти у передній лінії повинні бути і у збірної Іспанії. У відборі чемпіонату світу – 2023 українці зіграють проти неї двічі поспіль у лютому…

Краще було б зіграти упродовж одного вікна із різними суперниками. Це навіть цікавіше, але календар є інакшим. В іспанців дуже сильний чемпіонат країни: вони мають змогу грати проти сильних суперників або перебувають у складі топових клубів. Утім, нічого надприродного у них немає. Це засвідчили у поєдинки Прометея проти Тенеріфе, в якому є декілька кандидатів до збірної Іспанії. Шанси у нас є: тим більше, у лютому, адже це не літо, коли теоретично до цієї команди приїхали б гравці із Євроліги та НБА.

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини