22.10.2022imgLive
22.10.2022Live
23.10.2022imgLive
23.10.2022Live
24.10.2022Live
24.10.2022imgLive
25.10.2022Live
25.10.2022Live
26.10.2022Live
26.10.2022Live
07.12.2021

Віталій Лебединцев: Близнюк – той джокер, якого Будівельник може використати за відсутності Клавелла

img

Експерт сайту Суперліги Віталій Лебединцев прокоментував підсумки центральної гри минулого тижня Київ-Баскет – Будівельник.

Нагадаємо, Київ-Баскет вдруге в сезоні переміг Будівельник, перегравши команду Міглінієкса 97:90.

«Київ-Баскет виграв переконливо. Будівельник кілька разів підбирався в рахунку, але це було не завдяки їх вдалій грі у захисті, а через невдалі відрізки команди Багатскіса. Але потім Київ-Баскет все одразу ставив на свої місця.

Що сильно впадало у вічі — разниця у грі в задній лінії. Якщо Рендл ще відіграв нормально, то Стоктон виглядав слабко як для своєї позиції. Особливо в обороні. Будивельник не мав фундаментальних заготовок у захисті. Вони за всю першу половину сфолили лише раз. А скільки можна було зробити тактичних фолів, щоб зірвати атаки суперника? Мінімум ще 7 разів без пробиття штрафних.

Київ-Баскет дуже багато забив із-під кільця. Тренерський штаб Будівника повинен розібрати цей момент.

Щодо нападу, то виділявся Алек Браун, який набрав 21 очко, але цього не вистачило. Гравці Будівельника в атаці якось фрагментами видавали успішні відрізки. Здалося, що Будівельнику не вистачило жорсткості, бажання. Часто гравці обох команд подавали руку один одному під час падіння, забагато поваги було до суперників, як для дербі. Зазвичай у таких іграх таке спостерігається менше. Цінність гри була високою, адже грали за друге місце. І ось для такої гри було дуже багато взаємної поваги. Я не говорю, що це погано, але так здалося.

Щодо Київ-Баскету, то дуже вдало зіграв Скапінцев, особливо в нападі. Різноманітно зіграла задня лінія. Кожен гравець зробив свій внесок своїми діями. Томпсон потрапив кілька гарних дальніх влучань, Тиртишнику кілька разів дали легко пройти під кільце. Але взагалі Київ-Баскет цікавіше виглядав у своїй різноманітності. З перших хвилин Київ-Баскет домінував, хоча у Будивельника за складом дуже цікавий ростер. Можна сказати, що Київ-Баскет краще, продуктивніше та раціональніше використовує свій склад.

Чи можна списати таку гру Будівельника на відсутність Джиана Клавелла? Є факт, що його нема. Потрібно прийняти це і якось перебудовуватися. Знаходити резервні речі. Я не пам’ятаю, коли Кобець стабільно кидав свої кидки, набирав 15, 20, 30 очок. А він може, він фізично міцний. Я розумію, що у Києві інший рівень, інша роль, але він може йти у проходи, кидати дальні кидки.

Вважаю, що Богдан Близнюк – той джокер, якого Будівельник може використати за відсутності Клавелла. Мені здається, що Богдан не до кінця розкривається зараз у команді. У матчі з Київ-Баскетом за 26 хвилин у нього лише 1 підбір, жодної передачі, 6 кидків (2/2 дальніх). А у нього 2 метри зросту і він добре стрибає. Думаю, можна зробити з нього лідера, який компенсує відсутність Клавелла. Ми бачили його здібності минулого сезону. Мені здається, в середньому гравець такого рівня постійно повинен бути з дабл-даблом, набирати близько 20 очок. Він має всі для цього дані. Але це моя думка.

Чинник єврокубкового досвіду для Київ-Баскета? Участь у Кубку Європи – це більше престиж. Гра з Будівельником мала важливе стратегічне значення. За сьогоднішнім рівнем гри Прометея стратегічно важливо зайняти 2-3 місце у регулярці, щоб до фіналу з Прометеєм не зустрітися. Тому ця гра на цьому етапі була за дві перемоги і Київ-Баскет одержав перевагу. Тепер, Київ-Баскету потрібно ще раз виграти в двох матчах команд в регулярці, щоб у разі рівності, отримати перевагу над Будивельником у таблиці».

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини