22.10.2022imgLive
22.10.2022Live
23.10.2022imgLive
23.10.2022Live
24.10.2022Live
24.10.2022imgLive
25.10.2022Live
25.10.2022Live
26.10.2022Live
26.10.2022Live
24.10.2022

Вадим Пудзирей: Нашій команді важливо знайти баланс між досвідом і молодістю

img

Напередодні старту в чемпіонаті України головний тренер одеської БІПИ Вадим Пудзирей розповів про кадровий потенціал команди і підготовку до сезону

— Розпочнемо з капітана команди. Вихованець СДЮСШОР імені Літвака, неодноразовий чемпіон і призер чемпіонату України у складі южненського Хіміка, гравець з досвідом виступу за національну збірну України Олександр Рябчук — гратиме на позиціях розігруючого та атакуючого захисника (1-2-й номери).

Також на позиції 1-го номера Владислав Унгурян, з досвідом виступів у вищій українській лізі, який минулий сезон провів в команді Старий Луцьк-Університет, а також одеський баскетболіст Дмитро Малиновський з досвідом виступів в першій лізі за команди нашого міста.

Атакуючий захисник Олександр Шашков. Він має чималий досвід виступів у баскетболі 3х3, а також у вищій лізі. Сподіваємося на нього. Вихованець южненського баскетболу Микита Горячий з досвідом виступу у вищій лізі, може закрити позиції 2-3-го номерів.

Святослав Товкач – гравець зростом 204 см, грав за другі команди в Миколаєві та Черкас. Може виступати в якості важкого форварда і центрового.

Ілля Кабацюра. Атлетичний гравець, який добре себе проявив на позиції 3-4-го номерів, виступаючи за БІПУ в минулому сезоні. Можливо, буде діяти і на позиції 5-го номера. Треба зіграти перші матчі, щоб визначитися остаточно.

Євген Ткаченко. Без нього складно представити БІПУ. Може грати на позиції 4-5-го номерів. Розраховуємо на його досвід, силу і розуміння гри. Має бути прикладом для молодих гравців.

Ще один досвідчений форвард Ярослав Кадигроб. Він має чималий досвід виступів за команди Суперліги, зокрема і за БІПУ. Ще один форвард — Анатолій Конєв, який виступав за різні команди у вищій українській лізі.

Також в команді гравці 2003-2005 років народження: Кирило Свірський Данило Рикунов, Кирило Устименко і Михайло Рудик. Вони увійшли до заявки на чемпіонат України. Також тренуються з командою Рамін Лутвалієв і Ілля Гнатій.

Важливо знайти баланс між досвідченими і молодими гравцями. Це вже прийде через ігри. Також тільки через офіційні ігри загартуємо і командний дух, адже це теж дуже важлива складова успішного виступу. Зіграємо перші матчі чемпіонату України, побачимо свої недоліки, та працюватимемо над ними в тренувальному процесі.

Зазначимо, що селекція триватиме упродовж всього сезону. Вже перші матчі покажуть, які позиції потребують підсилення, в якому напрямку треба працювати.

— Розкажіть, в якій формі потрапили до вас нові гравці, які були акценти в підготовці?

— Звісно, гравці до нас потрапили в різних кондиціях і, виходячи з цього, ми й будуємо тренувальний процес, благо, що в тренерському штабі є тренер із загально-фізичної підготовки Володимир Буханов. На тренуванні ми спочатку працюємо над фізичним станом, а потім вже над командними взаємодіями. Тобто йде така змішана підготовка, де кожному гравцеві дається дозоване навантаження. Маю сказати, що хлопці працюють з доброю самовіддачею. Навантаження регулюємо в тісному контакті із тренером із ЗФП та лікарем, досвідченим спеціалістом Артуром Іноземцевим.

— Вадиме Георгійовичу, що відчуваєте у зв’язку з поверненням до Суперліги – вже 25 жовтня БІПУ чекає перший матч?

— Змішанні, чесно кажучи, відчуття. Є, звісно, переживання стосовно результату. Але це нормальні емоції перед стартом. Звісно, хочеться подякувати Збройним силам України за можливість проведення чемпіонату України, за можливість займатися улюбленою справою. Звісно, розумію всю відповідальність. Тому намагатимемося робити все залежне від себе, щоб досягти максимального результату. Хлопці у нас амбіційні, характер є, залишилося проявити майстерність, зігратися і досягти результату.

— Яка інформація є про суперників в першому турі?

— Нещодавно був турнір Goverla Cup, в якому якраз брали участь всі три наші суперники в першому турі. Трансляцій матчів не було, тож маємо тільки статистичну інформацію. Вважаю, що фаворитами нашого баббла (з англійської пузир — так в період епідемії коронавірусу стали називати в баскетболі мінітурніри, які проводилися ізольовано в одній спортивній споруді. – пресслужба) будуть Будивельник та Дніпро. Господар туру Говерла є, як говорять, домашньою командою. Буде складно, але боротимемося з усіма суперниками.

— В першому турі буде матч з афішою БІПА — Будівельник, яка завжди привертала увагу вболівальників. Чого чекаєте від цього поєдинку?

— У нас три матчі. На кожен буде своє налаштування, своя тактика. Що стосується афіші, про яку ви сказали, то Будивельник давно готується до сезону та має один з кращих підборів гравців в Суперлізі, БІПА же, як ви знаєте, розпочала лише два тижні тому. Можу сказати, лише, що боротимемось з будь-яким суперником.

— В новому сезоні ви виводитиме команду на майданчик в якості головного тренера з надписом БІПА на майці, як виводили ії в якості капітана багато років тому. Це напевно особливі відчуття. Наскільки важливим фактором для досягнення результату буде патріотизм – боротьба за честь Одеси, адже з такою мотивацією ви виходили на майданчик багато років і добивалися результату?

— Так, це дуже важливий фактор. Граємо і б’ємося за результат з Одесою в серці. Без такого відчуття немає сенсу виходити на майданчик. Постараємося передати його і тим гравцям, хто ще не має досвіду виступу на такому рівні.

Повторюся, важливо знайти баланс між досвідом і молодістю. Важливу роль відвожу капітану команди Олександру Рябчуку, який був в серйозних тренувальних системах – і в збірній України, і в Хіміку, грав із майстрами європейського баскетболу. Його знання і досвід мають допомогти БІПІ. Важливий фактор успіху і досвід керівного і тренерського штабу клубу – від директора клубу Сергія Стразова до лікаря Артура Іноземцева, який вже більше 20-ти років працює в спортивній медицині.

Нагадаємо, що одесити свої перші матчі зіграють 25-27 жовтня в Івано-Франківську – з місцевою Говерлою, столичним Будивельником і Дніпром.

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини