22.10.2022imgLive
22.10.2022Live
23.10.2022imgLive
23.10.2022Live
24.10.2022Live
24.10.2022imgLive
25.10.2022Live
25.10.2022Live
26.10.2022Live
26.10.2022Live
02.01.2022

Новорічні підсумки: Віталій Черній про першу половину сезону Суперліги

img

В регулярному чемпіонаті Суперліги Windrose зіграно 12 тижнів. Без одного матчу позаду половина регулярки.

Вся основна боротьба в чемпіонаті ще попереду, але перерва на новорічні свята – вдалий час для підбиття проміжних підсумків.

Відомий український тренер Віталій Черній в ролі експерта ексклюзивно для сайту Суперліги проаналізував першу частину сезону для кожної з 12 команд елітного дивізіону.

До вашої уваги перша частина матеріалу:

«Загалом я виокремлю декілька моментів, за якими цей чемпіонат відрізняється як мінімум від попереднього. Варто зазначити, що у нас щороку збільшується фінансова складова у команд, з’являються дедалі якісніші легіонери, команди можуть зібрати якісних українських гравців.

На цьому фоні виділяється Прометей, де є симбіоз якісних українських гравців та легіонерів серйозного рівня. Важливо, що і тренерський штаб якісний. Тому не дивно, що вони йдуть без поразок, показують якісний баскетбол. Ця команда показує хороший результат і на міжнародній арені, а це як лакмусовий папірець того, що там відбувається.

Прометей не здивував, але дуже радий за цю команду, керівництво. Клуб приносить радість глядачам, які цього сезону на трибунах. А це найголовніше. Повірте, грати з глядачами на трибунах набагато приємніше, ніж без них, як це було минулого сезону. Навіть легіонери кажуть, що то інші емоції.

Тому цього сезону виходить симбіоз: якісний баскетбол від деяких команд, повернення глядачів на трибуни. Та й те, що допустили більше легіонерів в командах. Кожен хочеться виділитися.

Я вже торкнувся теми Прометея. Я їм бажаю, щоб вони у Лізі чемпіонів пройшли якнайдалі. Це добре для команди, добре для баскетбольної України.

Виділяється Будівельник. Насамперед із фінансової сторони. Зібраний хороший ростер якісних гравців. Але мені здається, вони поки що не показують той баскетбол, на який глядачі очікують. Якщо ми беремо для порівняння Прометей, то в останній грі команд була напруга, інтрига, але здається що так Прометей дозволяв грати Будівельнику. Що насторожує, що у Будивельника у матчах із прямими конкурентами не кращий баланс. На фазі плей-оф це може зміниться, але зараз це показує, що у нас є однозначний лідер, а далі є п’ять-шість команд, які по ігровій частині приблизно однакові.

Я впевнений, що навесні Будівельник буде іншим, тому що зараз він грає без Клавелла. Грають нерівно, але друге місце вони тримають, хоча це більше через те, що їхні конкуренти втратили свої перемоги. Тоді як у особистих зустрічах Будівельник тому ж таки Київ-Баскету програв.

Як зміниться гра Будівельника з поверненням Клавелла? Тут однозначної відповіді немає. Клавелл — досвідчений гравець, з ним грають такі ж досвідчені гравці, є досвідчений тренер. Але як це все складеться більше залежатиме від самого Клавелла, як він комунікуватиме зі своїми партнерами. Він може підігравати, брати на себе гру у важливі моменти або зі шкіри геть лізти, щоб надолужити той момент, який він пропустив через травму.

За стилем гри – він перша скрипка у цій команді. Він робив усе, як уміє, як відчував, але команда була на стадії становлення. Як воно буде, коли гравці будуть зіграні – зараз ніхто не скаже. Але є небезпека того, що буде інша гра. Хоча може і Клавелл інакше розкриється. Можливо, що загроза в команді виходитиме від усіх. Прийшли Рендл із Конєвим, є Близнюк – український ростер може багато зробити на майданчику. Ця трійка акумілюватиме небезпеку на майданчику

Київ-Баскет. Добре, що вони прийшли далі у Кубку Європи ФІБА. І це також великий плюс нашій країні. Але мені здається, що в єврокубках вони грають по-іншому, легіонери грають більш зібрано, ніж у Суперлізі. У чемпіонаті вони упустили деякі перемоги через свої помилки, через те, що команда суперника грала з подвійною енергією. Але сам факт, що Київ-Баскет поки що грає якісніше на євроарені. При цьому я впевнений, що ближче до плей-офф вони покажуть інший рівень, коли вже думатимуть, з якого місця їм виходити в плей-офф.

При цьому досвід участі в єврокубках зіграє у плюс команді у вирішальній фазі чемпіонату. Чому Прометей у матчі за Суперкубок виглядав краще за Будівельника? Тому що до цього вони грали кваліфікацію Ліги чемпіонів з дуже хорошими суперниками. Тому вони краще влилися в чемпіонат і плавно йдуть по сезону. Ігри єврокубків дають лише плюс. Ну і важливо розуміти, що успіхи клубів на євроарені йдуть у плюс усій Суперлізі. Повірте, про це кажуть у Європі. Мені здається, за підсумками сезону коефіцієнт країни буде високим.

Якщо говорити про те, хто ще порадував у першій частині чемпіонату – це Харківські Соколи. Завдяки ставленню керівництва, тому що на чолі з’явився досвідчений тренер Валерій Плеханов, який має грамотний стиль, вміє підбирати під нього легіонерів. Не можна сказати, що легіонери хапають зірок з неба, але Валерій Плеханов, що зараз у Харкові, що раніше у Запоріжжі чи Кривому Розі, збирає гравців, які готові битися, доводити, робити ім’я собі та команді. Плюс українські гравці теж готові довести, на що вони здатні. Деякі з них були на других ролях у попередніх командах. Гравці у Харкові розуміють, що від них хоче тренер, а тренер не дає приводу розслаблятися, тримає у нормальному тонусі, кожен гравець знає роль у команді та виконує її. Тому є гра, є стиль, плюс приходить удача.

Щоб виграти потрібно бути сильнішим, вдачливішим. Соколи в кожному моменті, у кожній грі вичавлюють із себе максимум. Подивимося, що буде у плей-офф, але на цьому етапі вони приємно здивували. І приємно, що у Харкові люди почали ходити так, як ми цього очікуємо в інших містах. Я впевнений, що далі трибуни будуть повні. Ну і клуб розвивається, вносить нові тенцендії у показ гри, розкручування своїх матчів. Харків – велике місто і мати у ньому не лише футбольну команду – важливо. Київ, наприклад, теж велике місто, але тут заповнюваність не така велика. Тому що люди десь розпещені іншими подіями».

Продовження читайте на сайті Суперліги завтра, 3 січня.

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини