31.10.2023Live
31.10.2023Live
31.10.2023Live
01.11.2023Live
01.11.2023Live
01.11.2023Live
02.11.2023Live
02.11.2023Live
02.11.2023Live
02.11.2023Live
02.11.2023Live
03.11.2023Live
13:00
03.11.2023Live
16:00
09.10.2022

Володимир Журжій: Сезон в Суперлізі дає можливості для будь-якого українського гравця зробити серйозний крок вперед

img

Новий сезон Суперліги стартує вже наприкінці жовтня. Серед команд, які заявились на чемпіонат є абсолютний новачок – БК «Старий Луцьк-Університет», який на момент зупинки минулого чемпіонату займав перше місце у турнірній таблиці Вищої ліги.

Про рішення піднятись до Суперліги, формування складу та особливості сезону в інтерв’ю сайту ФБУ розповів наставник «Старого Луцька-Універсистет» Володимир Журжій.

— Наскільки важко, враховуючи війну, було зберегти команду?

— У нас більш спокійний регіон, тому вдалось команду зберегти. Влітку ми в Луцьку проводили багато традиційних змагань 3х3, молоді хлопці тренувались. Звичайно, наші гравці з інших міст влітку роз’їхались, але команда вже з початку вересня розпочала тренувальний процес.

З початку жовтня ми вже повноцінно працюємо в режимі двох тренувань в день, готуємось до сезону.

— Чи вдалось зберегти склад команди? Хто точно поїхав, а ким команда підсилилась?

— Офіційно контракти не підписані, тому я не думаю, що можна озвучувати це питання. У нас є бажання зберегти минулорічний склад, хоча вже відомо, що Сергій Юрченко продовжить кар’єру у Київ-Баскеті, Ілля Заєць поїхав закордон. У кожного свої життєві ситуації. Тому двох гравців з минулорічного складу у нас точно не буде.

З рештою гравців ми ведемо перемовини. І звичайно шукаємо ще підсилення. Є багато нюансів, в тому числі фінансових. Цей чемпіонат обіцяє бути нестандартним, скажімо так. По різним аспектам – багато гравців виїхало: і молодих, і досвідчених. Знайти гравців в Україні не так просто, але ми шукаємо.

— Як Ви сприйняли новину, що команда піднімається до Суперліги?

— Нашому клубу Старий Луцьк – п’ять років. Ми поступово, крок за кроком будували команду. Виграли Першу лігу, минулого року були першими у Вищій лізі, тому вважаю по спортивному і фінансовому принципу ми заслуговуємо піднятись до Суперліги. Дуже хочемо спробувати свої сили на цьому рівні.

За ці п’ять років ми намагаємось вибудувати серйозну баскетбольну піраміду, наше місто переживає баскетбольний бум останніми роками. Ми серйозно працюємо з дітьми, у нас непогана друга команда, яка достойно грала в Першій лізі і з неї у нас планується підпитка до дорослої команди в цьому сезоні. Так воно має працювати. Ми дуже хочемо, щоб кістяк команди складався з місцевих хлопців. Ми так і намагаємось вибудовувати роботу всі ці п’ять років.

Очікуємо, що наш бюджет плюс-мінус збережеться завдяки міській, обласній радам, завдяки спонсорській допомозі, є президент клубу. В нинішніх умовах це буде чудово, якщо бюджет збережеться. Нас запевнили, що все буде добре.

— В той час, як багато команд формується переважно молодими гравцями, у вас, якщо збережеться кістяк, буде досвідчена і зіграна команда. Які цілі перед собою будете ставити?

— Мені самому було цікаво, чим завершився б минулий чемпіонат. Той сезон завершився передчасно, але ми були першими на момент зупинки. Ми не з’ясували на майданчику, хто був сильнішим, але перед минулорічним складом стояло завдання виграти Вищу лігу. І я вважаю, що ми зібрали для цього гарний склад і показували чудову гру.

Зараз ще рано говорити про цілі. У нас запланований передсезонний турнір у Луцьку на наступних вихідних. Ще буде щорічний турнір пам’яті Олексія Веремійчика. Поки нема підтвердження від команд я не хотів би їх озвучувати, але скажімо так, що ми ведемо перемовини з командами Суперліги, щодо їх участі у турнірі. Хочемо зібрати гарний турнір і подивитись, як ми виглядаємо на фоні майбутніх суперників.

— Враховуючи ваш досвід роботи з молодими гравцями, хочеться спитати, чи погоджуєтесь Ви, що майбутній чемпіонат – це шанс для молодих українських гравців?

— Це дуже велика можливість для молодих гравців розкрити себе. Молодим гравцям це відкриває дуже великі можливості в плані саморозвитку і самореалізації. В жодній команді не буде легіонерів, а якщо подивитись на минулий сезон, то по хорошому майже в кожній команді «погоду робили» саме легіонери. Зараз хтось має на себе перебирати лідерські якості, тому цей сезон дає можливості для будь-якого українського гравця в Суперлізі зробити серйозний крок вперед в своїх кар’єрах.

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини