31.10.2023Live
31.10.2023Live
31.10.2023Live
01.11.2023Live
01.11.2023Live
01.11.2023Live
02.11.2023Live
02.11.2023Live
02.11.2023Live
02.11.2023Live
02.11.2023Live
03.11.2023Live
13:00
03.11.2023Live
16:00
22.09.2022

Сергій Назаренко: Подаватимемося до Суперліги як команда Одеської області

img

Генеральний секретар Федерації баскетболу України Володимир Драбіковський в нещодавньому інтерв’ю Суспільному розповів, що до 8 клубів, що раніше заявили про бажання взяти участь у новому сезоні Суперліги, до дедлайну 23 вересня мають приєднатись Хімік та Дніпро.

В Дніпрі вже анонсували участь команди у новому сезоні, а ось яка ситуація у Хіміка в інтерв’ю прес-службі ФБУ розповів президент клубу та очільник Одеської обласної федерації баскетболу Сергій Назаренко, який також торкнувся теми можливого зняття з чемпіонату Прометея.

Зокрема він повідомив, що вболівальники побачать у Суперлізі клуб з Одеської області, але це буде не Хімік.

— Можу сказати, що сьогодні южненський Хімік фактично припинив своє існування з низки причин.

Але без баскетболу наша область не залишиться – ми найближчим часом підготуємо листа та подаватимемося як збірна Одеської області. Основою команди буде одеська БІПА. Відповідно назва команди планується – БІПА-Одеська область. За підсумками зустрічей в обласній адміністрації, Одеській районній адміністрації ухвалено таке рішення.

Частково фінансування вже знайдено плюс ми продовжуємо пошуки спонсорів. Одеська область завжди вважалася спортивним регіоном, а зараз так вийшло, що в ігрових видах спорту фактично залишився лише один футбольний клуб. Тому ухвалено рішення допомогти зробити баскетбольну команду. Сподіваємось, у нас все вийде.

— Планується команда для виступів у Суперлізі чи мова йде про Вищу лігу?

— Це команда Суперліги. Вищу лігу ми потягнули би без питань Хіміком чи БІПА, але зараз йдеться саме про команду Суперліги. Наразі спільними зусиллями шукаємо спонсорів, поєднуючи зусилля і в Одесі, і в Южному, і в інших містах регіону.

— Зрозуміло, що у вас команда поки на стадії зародження, але є розуміння в питанні тренера та формування складу?

— Так, у нас вже є певне розуміння щодо головного тренера команди, є гравці, які знаходяться в Одесі, з якими ведуться переговори. Поки команда не створена, не підписано контрактів – я не хочу називати прізвища.

— Багато гравців, які минулий сезон провели в структурі Хіміка, а також тренери команди перебрались влітку до Прометея. Але на днях президент команди заявив про бажання відмовитись він участі у чемпіонаті країни. Яка Ваша думка стосовно цієї ситуації?

— Офіційно Прометей не знявся. Окрім заяви у Facebook президента команди іншої інформації немає, наскільки я розумію. Моя думка: Прометей не зніметься. Звісно, ​​там є питання, які треба вирішувати у переговорному процесі між клубом та ФБУ, обговорювати.

Але я знаю, як Федерація допомогла Прометею під час його становлення, тоді все теж було не так гладко, як здавалося. Вони молодці, що так швидко розкрутилися, але вважаю некоректним зараз казати, що ми добрі, а ви погані.

Тут ще питання про дітей. У важкий час, напевно, треба думати про баскетбол усередині країни та дітей, а не про легіонерів та єврокубки. Ми не знаємо їхні плани, може, вони на базі Прометея захочуть створити закордонний клуб, грати в умовній Латвії чи Монако. Тоді будь ласка. Але якщо ти представляєш Україну, то ти маєш подумати і про майбутнє. Тим більше, що це непорівнянні суми.

Свого часу ми теж пішли Прометею назустріч, коли вони підписали низку наших гравців. Тоді вони не мали права цього робити, мали заплатити нам компенсацію. У нас тоді з усіма цими гравцями були чинні контракти. Це грубе порушення регламенту. Але ми не порушували це питання, пішовши їм на зустріч. Як нас тоді просили, клуб знаходиться в процесі створення, тому йому треба допомогти.

І навіть зараз, коли Прометей забрав у нас цілу групу молодих гравців та тренерів, можна було нам зателефонувати. Зрозуміло, що наш клуб на колінах, але можна було просто дати мінімальну компенсацію за наших гравців для вирішення якихось питань існування.

Ми вдячні хлопцям, тому не хочемо заважати їхньому розвитку, дай їм Бог здоров’я. Тому клуб зробив відкріплення та вони поїхали. Ми свого часу були у схожих ситуаціях і нам доводилося вирішувати такі питання – і ми завжди хоч щось компенсували, навіть у важкі часи клубу.

— Якщо Володимир Дубінський не змінить свого рішення, чи готові ви в своєму клубі прийняти назад гравців з Прометея, які в минулому сезоні грали у Хіміку?

— Звичайно готові, тут навіть нема ніякого питання.

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини