22.10.2022imgLive
22.10.2022Live
23.10.2022imgLive
23.10.2022Live
24.10.2022Live
24.10.2022imgLive
25.10.2022Live
25.10.2022Live
26.10.2022Live
26.10.2022Live
21.12.2021

Павло Ревзін: У Миколаєві вболівальники скучили за перемогами

img

Експерт сайту Суперліги Павло Ревзін підбив підсумки першої половини чемпіонату, а також розповів про сприйняття у Миколаєві результатів місцевої команди.

— У Суперлізі Windrosе, якщо не враховувати перенесені матчі, відіграно першу половину сезоні. Які для вас наразі є несподіванки зі знаком «плюс» і «мінус»?

— Якщо говорити про несподіванки щодо дій якихось команд, то треба сказати, що у нас сформувалося дві групи – верхня сімка, яку замикає Запоріжжя, і нижня.

Малоймовірно, що хтось перед сезоном розраховував, що хтось із верхньої сімки буде в нижній частині турнірної таблиці. Можливо, приємною несподіванкою стало Запоріжжя, від якого не знали чого очікувати через зміну тренера та колективу. Але в цілому великих несподіванок не сталося.

Для мене дещо несподівано — відсутність Дніпра у першій трійці-четвірці. Враховуючи сильну комплектацію на початку сезону, це давало команді більше можливостей, але було допущено занадто багато помилок і програно матчів в першій половині чемпіонату.

Ще «плюс» — це Харківські Соколи, які йдуть серед лідерів, хоч їх більше очікували побачити у середині турнірної таблиці. Але знову ж таки різниця зараз у 2-3 перемоги і говорити, що нинішнє розташування команд залишиться до кінця – було б неправильно. Позаду лише половина чемпіонату, багато команд ще притираються і результати йдуть хвилеподібними проміжками – тут дають бою, а наступного тижня видають беззубу гру. Багатьох лихоманить і передбачити, як усе закінчиться – справа невдячна.

Є ще такий «плюс зі знаком мінус» – це результат Прометея. Я на початку сезону розраховував, що хоч одна команда виграє у Прометея і команда Гінзбург оступиться. Він своєю грою клуб трохи вбиває інтригу у чемпіонаті, де будь-яка команда може обіграти будь-кого. Прометей начебто вибивається із цього зі знаком «плюс», але при цьому вбиває інтригу. Виходить, для глядача легко передбачити результат матчу Прометея з кимось із нижньої частини турнірної таблиці немає такого відчуття «а раптом..». Залишається чекати лише матчі з Будівельником, Київ-Баскетом в очікуванні боротьби на високому рівні.

— До того ж Прометей успішно віступає в Європі, а ось іншому євро кубковому представнику Київ-Баскету важко в такому графіку. Як вважаєте, для киян участь у Кубку Європи – це «мінус» через завантаження, чи «плюс» через набуття досвіду?

— Я на боці версії досвіду. Упустивши 2-3 перемоги у чемпіонаті, команда може втратити 1-2 позиції, але при цьому завдяки матчам у єврокубках гравці набудуть дуже цінного досвіду, впевненості гравців, а ігри з сильнішим суперником дадуть команді поштовх вперед. Це може зіграти важливу роль у плей-оф.

А з приводу втоми – це треба питати до лікаря, у якому фізичному стані перебуває команда. З погляду гравців – я не зустрічав жодного баскетболіста, який сказав би, що йому більше подобається тренуватись. Лише тренуватися хочуть тренери. Гравці здебільшого хочуть грати.

А щодо поразок мені здається, що Київ-Баскет десь заспокоюється після вдалих виступів. Якась заспокоєність, недостатня мотивованість, самовпевненість у тому, що умовне Запоріжжя можна буде обіграти ривком у третій-четвертій чверті. І ця заспокоєність може грати негативний момент. Але при цьому кожна поразка Київ-Баскета дає команді сплеск, мотивує покращувати свою гру. Тому однозначно, участь у єврокубках йде баскетболістам команди у плюс.

— Не можу не спитати про Миколаїв. Ви, як експерт на домашніх матчах команди, розкажіть, як у місті сприймають результати свого улюбленого клубу?

— Результати Миколаєва – це одна з несподіванок насамперед у кількості перемог. У місті всі просто скучили за перемогою. Будь-якою. Навіть при поганій грі.

Як багато хто говорить, що краще перемога при поганій грі, ніж поразка при хорошій. І ось зараз Миколаїв іде в такій психологічній ямі, чекаючи, коли ж ця перемога прийде. Маючи шанси і у Черкасах, і у інших матчах.

Так, є провали, є над чим працювати, але потрібна перемога, яка дасть ковток свіжого повітря команді.

Все одно в очах уболівальників – у команди образ середнячка, який грає досить непогано і з командою верхньої частини таблиці, і може виграти будь-якої команди з нижньої частини. І коли команда перемістилася до ролі аутсайдера, це дає негативний фон у миколаївській баскетбольній спільноті. Тому лише перемоги, навіть за невиразної гри потрібні команді.

А зміна тренера відносить команду назад у вересень–жовтень. Так, тут зрозуміли, що клуб рухається не в тому напрямку, потрібно заново все формувати, а для цього потрібний мінімум місяць. Плюс до того, що команда не вийшла на свій рівень, є ось цей фон від поразок. Сподіваємося, що ця перерва в чемпіонаті дозволить команді знайти свій малюнок, все побудувати в максимально швидкий проміжок часу. Сподіватимемося, що перемоги прийдуть.

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини