22.10.2022imgLive
22.10.2022Live
23.10.2022imgLive
23.10.2022Live
24.10.2022Live
24.10.2022imgLive
25.10.2022Live
25.10.2022Live
26.10.2022Live
26.10.2022Live
01.10.2021

Костянтин Анікієнко: налаштовувати себе треба на максимум – на боротьбу за чемпіонство

img

Перед спареними матчами уїк-енду, які очікують на Київ-Баскет в Миколаєві та Кривому Розі, пресслужба бджіл поспілкувалася з центровим Костянтином Анікієнком, та дізналася про настрій в команді після стартової перемоги, про готовність боротися в щільному ігровому графіку, а також про особисті цілі спортсмена на сезон.

– З яким настроєм підходите до ігор в Миколаєві та Кривому Розі?

– Ну звичайно з чудовим. Ключовим моментом було добре почати. Старт сезону – завжди стрес для команди. Ти готуєшся довгий час, проводиш контрольні матчі, фізично і психологічно настроюєшся з ходу домагатися успіху. А потім – хоп! – і поразка в дебютній зустрічі … Після такого оговтатися часом досить складно. Тому всі молодці, що добре зіграли в Тернополі: перемога додасть сил і енергії перед наступним виїздом. Та й емоційно всі хлопці зараз на підйомі, що теж класно.

– Що скажеш про дебютний матч нинішнього сезону?

– Нервовим, дуже нервовим він видався. Стартуй ми вдома, не сумніваюся, що добилися б потрібного результату набагато впевненіше. Але почали з виїзду проти хорошого збалансованого колективу – і при всіх нюансах в плані організації і ведення гри досягли бажаного. Повністю в актив собі того вечора не занесемо, звичайно. Але перемога є перемога.

– Як вважаєш, починати сезон краще вдома або на виїзді?

– В ідеальному світі, напевно, в рідних стінах відкривати чемпіонат приємніше. Але з урахуванням нашого графіка, гостьовий старт більш зручний. Зараз матчів трохи менше, тому роз’їзди переносити легше. Коли ж календар стане більш щільним (по три зустрічі на тиждень), кожна година на відновлення буде дорога. І тоді економія часу разом зі звичною обстановкою свого залу стратегічно піде нам на користь. Так що вже зараз треба забирати максимум з графіка жовтня.

– Як ставишся до спарених ігор, коли різниця між матчами всього день?

– Будь-який баскетболіст скаже, що грати завжди краще, ніж тренуватися – і я не виняток. Але при цьому важливо саме виходити на паркет. Тому що коли не тренуєшся, а потім ще й на матчі сидиш на лавці, це неприємно. І в плані настрою, і в плані кондицій. На щастя, в «Київ-Баскеті» сьогодні мінімум десять взаємозамінних гравців, ротація яких тримає всіх в тонусі. Тренер спочатку говорив, що з урахуванням інтенсивного графіка і великої кількості матчів, йому потрібна довга лава. Тому, впевнений, всі отримають достатню кількість ігрового часу, втомляться в міру – і все у команди буде добре.

Взагалі ж, гри через день – звична вже для всіх справа. Адже це не тільки у нас так само скроєний календар. У тій же Словаччині, де виступав, є абсолютно такі ж відрізки в розкладі. Так що проблем виникнути не повинно.

– Чи ставиш собі якісь індивідуальні цілі на сезон?

– Якщо чесно, не хочеться обмежувати себе якоюсь статистику, мовляв, обов’язково «пробити» будь-яку стелю за очками або підбираннями. Перечитав багато інтерв’ю хлопців з інших команд перед стартом сезону і погоджуся з їх посилом – важливо рухатися крок за кроком. Тобто викладатися від тренування до тренування, від матчу до матчу. В такому випадку ти неодмінно в нагороду отримаєш позитивний результат.

Ясна річ, налаштовувати спочатку себе треба на максимум – на боротьбу за чемпіонство. Але думати про щось глобальне куди доречніше вже в квітні. До цього ж моменту слід кожен день просто працювати на совість, покращуючи себе, і рухатися вперед, роблячи більш досконалий команду.

Нагадаємо, що сьогодні жовто-чорні зіграють проти «Миколаєва» в рамках Суперліги Windrose. Початок зустрічі – о 19:00.

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини