22.10.2022imgLive
22.10.2022Live
23.10.2022imgLive
23.10.2022Live
24.10.2022Live
24.10.2022imgLive
25.10.2022Live
25.10.2022Live
26.10.2022Live
26.10.2022Live
28.11.2021

Генрі Дугат: Моє головне завдання – вивести Черкаські Мавпи до плейоф

img

Американський захисник Генрі Дугат приєднався до Черкас на початку листопада. За неповний місяць у складі Мавп плеймейкер провів 6 матчів, у середньому за гру в Суперлізі баскетболіст набирає 12 очок та робить 6 передач.

У інтерв’ю клубній пресслужбі Генрі розповів, як йому вдається демонструвати такий рівень у своєму віці, проаналізував непросте становище команди, поділився своєю мотивацією у своєму п’ятому сезоні в Україні та відзначив уболівальників Мавп.

– Генрі, ти відіграв у Черкасах вже низку матчів. Що можеш зараз сказати про команду Черкаських Мавп?

– До того, як приїхати сюди, я знав, що у команди проблеми з результатами, із грою. Знав, що ситуація невтішна. Моїм головним завданням було – витягти команду з цього становища, допомогти команді вигравати. Разом з тим, грати у свій баскетбол, демонструвати свої найкращі якості. Вважаю, що в нас дуже хороша команда, дуже хороші гравці. Варто лише з’єднати все докупи, щоб ми працювали, як єдиний механізм і зараз ми на шляху до цього.

– Чи відчуваєш, наскільки ти зміг покращити гру команди? Адже у команди стало більше порядку у розіграші м’яча, стало менше втрат.

– Мені складно судити. Я намагаюся робити це. Можу сказати, що у команди дуже хороша енергія, у хлопців міцний характер – це гарний фундамент для позитивного результату. Ми маємо почати перемагати, здобувати все більше перемог. Потрібно отримувати задоволення від гри у баскетбол, якщо будемо отримувати задоволення, продовжуватимемо наполегливо працювати – тоді зможемо перемагати. Я вірю, що це нам вдасться.

– В останньому матчі Мавпи у прикрій кінцівці поступилися Одесі. До цього, до перемоги над Хіміком, була серія поразок. Як команда проходить крізь ці невдачі? Який зараз моральний стан?

– Ментально ми почуваємося добре. Навіть, незважаючи на поразку в Одесі, ми грали добре, як команда. Так, ми поступилися, таке трапляється. Є речі, які ми повинні покращити, тому займаємося над цим. Але в команді хороший робочий процес, це свідчить про психологічну стійкість колективу.

– До Черкаських Мавп ти грав у Будівельнику та Дніпрі. Грати у новому клубі в Україні – новий виклик для тебе? З якими думками приїздив до Черкас?

– Перед приїздом я знав, що рекорд Мавп у сезоні не найкращий, команда на останньому місці. Моє головне завдання – покращити турнірне становище, зробити Черкаси командою, яка здатна боротися з усіма та вийти у плей-оф. Грати проти колишніх команд було приємно. Особливо в матчі з Дніпром були звичні відчуття, купа знайомих людей, з якими я грав. Всі вони (гравці Дніпра прим.) – хороші гравці. До речі, тоді ми провели непоганий матч, дуже хотілося перемогти, але, на жаль, не склалося. Сподіваюся, в наступному матчі зможемо виграти.

– Ти вже проводиш в Україні свій п’ятий рік. До нашої країни маєш особливі почуття?

– Знаєш, на цей момент Україна вже, як другий дім для мене. Всі в Україні, з ким я перетинався, добре приймали мене, у командах завжди було добре, хороша енергетика, позитивні люди. Я вдячний за це. Радий повернутися в Україну, грати при цих уболівальниках, змагатися проти українських команд і гравців. Мені тут досить комфортно.

– Багато гравців і тренерів в Україні кожного року говорять про те, що рівень Суперліги зростає. Цьогоріч також є думка, що чемпіонат знову зробив крок уперед. Які твої думки з цього приводу?

– Абсолютно. Команди стають сильнішими, ліга стає сильнішою. Можемо глянути суто на ростери клубів, це однозначний прогрес. Якщо порівняти із сезоном, коли я тільки приїхав в Україну (сезон 2016/17 прим.), чемпіонат здійснив величезний крок уперед. Це дуже добре для України, що баскетбол зростає і покращується.

– Після повідомлення про твоє підписання Черкаськими Мавпами деякі вболівальники та експерти сумнівалися, чи зможеш ти демонструвати високий рівень у свої 34 роки. Ми ж побачили, що ти у чудовій формі, демонструєш якісний баскетбол. Як це тобі вдається?

– Я просто люблю гру під назвою баскетбол. Це моє життя. Щодня ,навіть коли я не в Україні, а в США, під час міжсезоння я завжди граю у баскетбол і отримую від цього задоволення. Постійно працюю над своєю грою і хочу щось покращити. Завжди є моменти, які можна вдосконалити. Всередині мене залишаєтья багато вогню, щоб грати і працювати. Радий, що можу приносити користь команді.

– Чи відчуваєш, що у Черкасах в тебе дещо інша роль, ніж у Дніпрі?

— Я вважаю, що в мене тут така ж роль, як була у Дніпрі. Потрібно контролювати гру, бути розігруючим захисником. В різні моменти від мене потрібно не тільки це, десь більше набирати очок, проводити більше часу на майданчику. Так, я більше проводжу хвилин, ніж було у Дніпрі. Я приймаю це. Отримую задоволення від перебування на майданчику. Я приймаю будь-яку роль в команді, адже розумію, що один гравець не може виграти матч. Всі повинні віддаватися і робити все можливе для успіху команди. Я радий виконувати будь-яку роль, щоб допомогти команді перемагати.

– Ти тривалий час пожив у Києві та Дніпрі, зараз живеш у Черкасах. Які враження від нашого міста?

– Я мав уявлення про Черкаси ще до того, як став гравцем Мавп, адже приїздив сюди на матчі Суперліги. Мені подобається місто, воно не таке велике і насичене, як Київ. Значно менше машин, простіше дістатися до певного міста. Все затишно і компактно. Люди в Черкасах добре прийняли мене.

– Як це грати перед черкаськими вболівальниками, будучи гравцем саме Мавп, а не іншої команди?

– О так. Коли ти граєш проти Мавп у Черкасах – це завжди складно. А коли граєш для цих людей, коли ти граєш за Мавпи – чудово. Тут люди розуміються на баскетболі і це відчувається по тому, як вони вболівають і стоять за свою команду. Дуже дякую нашим уболівальникам за підтримку. Нам потрібна ваша підтримка!

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини