22.10.2022imgLive
22.10.2022Live
23.10.2022imgLive
23.10.2022Live
24.10.2022Live
24.10.2022imgLive
25.10.2022Live
25.10.2022Live
26.10.2022Live
26.10.2022Live
20.10.2021

Дарко Балабан: Радий, що спробую себе у українському чемпіонаті

img

Сербський центровий Черкаських Мавп Дарко Балабан розповів про адаптацію в Україні та очікування від першої домашньої гри.

– Дарко, ти в Черкасах вже кілька тижнів. Які враження?

– Поступово призвичаююсь у Черкасах, звикаю до команди і гравців. Мені подобається настрій в команді і загальна позитивна енергія. Всі прагнуть до однієї мети. Поки у нас багато роботи попереду.

– Ти зіграв кілька матчів у команді. Які очікування від цього сезону?

– Поки складно сказати, я зіграв небагато матчів. Запитайте у мене про це через кілька місяців. Загалом, хочу бути корисним команді, вірю, що зможу якнайкраще проявити свої якості, що допоможе Мавпам перемагати. Я тут для того, щоб показати всі 100% своїх можливостей, зараз на шляху до цього. Побачимо, що буде далі. Вірю, що перемагатимемо.

– Як проходить твоя адаптація?

– Команда мене прийняла дуже добре. Особливо українські гравці, помітно, що всі націлені на єдину мету, вони дають хорошу енергію і налаштовують на позитив. Я досить швидко влився в колектив, потрібно лиш налагодити зв’язки на майданчику, освоїти всі схеми і модель гри.

– Що ти знав про українську Суперлігу перед тим, як приїхав сюди?

– Я знав, що чемпіонат зростає з кожним роком, знайомий з багатьма гравцями, котрі виступали тут. Також освідомлений про те, що до 2014 року тут був досить високий рівень баскетболу. Але зараз Україна постійно прогресує, тут щороку з’являється все більше сильних гравців європейського рівня. Тому радий, що спробую себе у цьому чемпіонаті. Бачу, що є кілька команд, котрі вже мають топові склади, вважаю, що інші клуби продовжать цей тренд і ліга буде зростати.

– Кого з гравців Суперліги знаєш, що вони тобі говорили про Україну?

– Я знаю Міро Білана із Прометея, вважаю, з ним буде цікаве протистояння. Також спілкувався із Сеадом Хаджифейзовичем, який грав у Черкасах. Він говорив лише найкраще про Черкаси, тому це було однією із причин, чому я тут.

– Сеад був улюбленцем черкаських уболівальників.

– О так, це не дивно. Сеад – дуже класний хлопець.

– Також ми знаємо, що ти грав під керівництвом Йовіци Арсіча, колишнього тренера Черкаських Мавп.

– Так, минулого року я працював у клубі «Балка» під керівництвом Йовіци Арсіча, а до цього у команді Борак Чечек. Ми працювали разом. Він говорив, що у Черкасах хороший клуб, з хорошими людьми. Це важливо для гравця і тренера. Для мене людські якості дуже важливі.

– Фронткорт Черкаських Мавп досить молодий. Ти будеш єдиним досвідченим номінальним п’ятим номером у команді. Які думки з цього приводу?

– Готовий бути основним центровим. Я у хорошій формі, тренувався у Сербії. Зрозуміло, що з кожною грою лише додаватиму. Прагну адаптуватися до стилю гри швидко, наскільки можу. Прагну одразу давати результат команді. Буду радий, якщо молоді хлопці прогресуватимуть від тренувань і конкуренції зі мною.

– Ти відіграв кілька матчів за Черкаських Мавп, але ще не було домашніх матчів. Перша гра на власному паркеті буде особливою?

– Не можу дочекатися гри перед власними уболівальниками. Останні кілька років через коронавірус ми грали або без уболівальників або з обмеженою кількістю фанів. Зараз я зіграв на виїзді, де теж відчув хорошу атмосферу. Але дуже хочу вийти на паркет Черкаських Мавп перед власними глядачами. Обіцяю, що покажу все, що можу, щоб потішити уболівальників і допомогти команді перемогти.

Останні два роки були дуже складними для усіх. Було складно зрозуміти, де продовжити кар’єру, де залишаються спонсори, де можна продовжити кар’єру: у Європі чи десь в іншому місці. Радий, що все повертається на звичний рівень, так, поступово, але це добре. Я радий, що можу грати у баскетбол, коли трибуни заповнюються. Для цього ми всі цим займаємося.

– Ти грав у багатьох європейських чемпіонатах. Яка із європейських ліг найсильніша?

– Так, я пограв у низці країн і скрізь зовсім інша ситуація, скрізь свої складнощі. У більш потужних лігах складно грати через загальний рівень суперників, кожна команда сильна і немає слабких матчів. У лігах нижчого рівня свої складнощі, через організацію чи різні інші моменти.

Можливо, Адріатична ліга була найсильнішою, де я грав. Також досить сильною була грецька ліга. Минулого року грав у Кубку Європи ФІБА, там також було чимало сильних клубів, тому це теж хорошого рівня турнір. Гадаю, що в Україні теж буде високий рівень.

– Ти досить високий гравець. Що тобі найбільше подобається робити на майданчику?

– Я більше олдскульний центровий. Я люблю грати у лоу-пості, грати пік-н-ролл. Так, я можу виконати дальній кидок, але найбільшу загрозу я несу у трисекундній зоні.

– Розкажи нам, хто такий Дарко Балабан, не як гравець, а як людина?

– Я соціальна людина. Мені подобається говорити з людьми, проводити з ними час, завжди маю гарні стосунки із партнерами по команді. Намагаюся заводити дружні стосунки з гравцями і проводити з ними час. Прагну бути хорошим членом команди, бути з усіма на одній хвилі, а не лишатися осторонь. Бачу, що в Україні і Сербії люди досить схожої ментальності, тому, гадаю, що тут мені буде комфортно.

– У Сербії у тебе є син. Вже сумуєш за ним?

– Так, звісно. Мій син – Адріан. Йому півтора роки. Сподіваюся, якщо все йтиме добре, він скоро приїде до мене в Україну. Скоро побачите його тут. Це мій найбільший фан!

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини