22.10.2022imgLive
22.10.2022Live
23.10.2022imgLive
23.10.2022Live
24.10.2022Live
24.10.2022imgLive
25.10.2022Live
25.10.2022Live
26.10.2022Live
26.10.2022Live
09.10.2021

Александар Зечевич: В Україні дуже атлетичний баскетбол

img

Сербський центровий Харківських Соколів Александар Зечевич поспілкувався з клубною прес-службою.

— Александаре, ти з Сербії, в котрій однаково популярні як баскетбол, так і футбол. Чи займався ти футболом у дитинстві?

— Ні, я з баскетбольної родини. Мої батьки та дядько займались баскетболом, тож моя доля у дитинстві була вирішена, і вже з 6-ти років я займався баскетболом. Але в дитинстві я також спробував свої сили у веслуванні, тенісі та плаванні.

— Ти розпочав свою юнацьку кар’єру у Сербії, але потім переїхав до США. Хто був ініціатором?

— Це було повністю моїм рішенням, про це я мріяв з 10-ти років. Я хотів продовжити свої тренування на рівні американських коледжів, а кар’єра в НБА поки що залишилася мрією. Це було важке випробування для моїх батьків, але я їм дуже вдячний за підтримку мого рішення.

— Твоєю першою європейською країною у кар’єрі стала Словаччина. Чому не Сербія?

— Під час навчання у коледжі я обрав американського агента і він запропонував мені варіант зі Словаччиною.

— Чи міг би ти порівняти рівень чемпіонатів Сербії, Словаччини та України?

— Найкращі сербські команди грають у Лізі ABA (Адріатична ліга). Там дуже високий рівень, але у вищому дивізіоні там представлені лише дві сербські команди: «Партизан» та «Црвена Звезда». Команда з мого рідного міста, «Воєводіна» грає у другому дивізіоні. Якщо порівнювати чемпіонати України та Словаччини, український – значно переважає.

— Наші вболівальники відзначили твою чудову гру у «фарбі», вміння позбутися опіки гравців суперників. Але після цього ти декілька разів не забивав «вільних кидків» з-під кільця. Як би ти це міг пояснити?

— Знаєте, я задаю собі те ж саме питання. Думаю, я повинен ще краще працювати на тренуваннях. В Україні дуже атлетичний баскетбол, то ж додаткові тренування у тренажерній залі мені також не завадять.

— Сербія відома своїми фанатами, в тому числі баскетбольними. Які перші враження від наших влобівальників?

— Вони фантастичні. Я не очікував такої кількості фанатів на матчах та такої підтримки. Можу впевнено сказати, що вони найкращі серед тих, за чиї клуби доводилося грати.

— Команда подарувала перемогу на твій день народження. Таке трапляється вперше у твоєму житті?

— Так, це був перший раз, коли ми здобули перемогу на мій день народження. Був ще один випадок у коледжі, але то була товариська гра.

— Твої перші враження від Харкова. Вдалося вже трохи погуляти містом?

— Фантастичне місто, я вже встиг його полюбити. Мені дуже подобається гуляти в Центральному Парку, а також вечеряти в ресторанах в центрі міста.

— Декілька слів про твою сім’ю. Вони залишилися в Сербії? Чи не плануєш їм організувати поїздку до Харкова?

— Так, вони в Сербії. Мій батько дуже хоче приїхати в Харків на матчі. Сподіваюсь, ми зможемо реалізувати його плани у життя вже найближчим часом.

Поділитись:

Новини по темі

Усі новини